Nákupní košík

Přejít k pokladně

Jak správně pečovat o koženou kabelku?

Jak správně pečovat o koženou kabelku?

Kůže je materiál, o který pokud budete dobře pečovat, vydrží vám roky. Jeho cena je ale vyšší a proto je nutné o něj náležitě pečovat.

Jak správně pečovat o koženou kabelku?

Kabelka je největší kamarádkou každé ženy a jen málokdy jí dokáže odložit z ruky. Jindy zase tvoří pomyslnou třešničku na dortu celého outfitu. Zvláště v případě, že se jedná o kvalitní kožený materiál, který vydrží roky. Ať už máte kousky z kvalitní kůže nebo kombinaci jiných materiálů, jistě toužíte, aby vám vydržela co možná nejdéle.

Ruku na srdce, jak poctivě se o své kabelky staráte? Máte je vystavené na polici nebo se vám ledabyle povalují na dně šatní skříně? Čistíte je pravidelně? Jaké prostředky na ošetření kůže používáte? Pokládáte kabelku přímo na zem?

Vždy asi záleží na investici, kterou ženy musely do daného kousky vynaložit. Zatímco obyčejné kabelky mnohdy i nevědomky povalujeme po zemi, o kousky, na které jsme musely dlouze šetřit, se náležitě staráme. Investice do drahé kabelky je dobrá investice, a málokterá žena jí dokáže odolat. Zatímco ty běžné z řetězců jsou po pár měsících na vyhození, ty kvalitní z pravé kůže vydrží roky. Tedy za předpokladu, že se jim u vás dostane náležité péče. A kdo ví, třeba je se stejnou oblibou bude jednou nosit i vaše dcera. Zkrátka kožené doplňky jsou investicí, která nestárne.

Jak správně pečovat o koženou kabelku?

Jak správně pečovat o koženou kabelku?

Kůže je přírodní materiál, proto na ní neplatí stejná pravidla jako na syntetiku. Díky pórům může dýchat a tudíž do sebe i lépe absorbovat nečistoty, prach nebo vlhkost. Pokud tedy ve svém šatníku máte kožený kousek, je zapotřebí se o něj náležitým způsobem starat.

Pokud si pořídite novou koženou kabelku je dobré ji ošetřit speciálním přípravkem na kůži. Pokud máte kabelku ze semiše, budete si muset pořídit speciální impregnaci na semiš. Pokud je ale Vaše kabelka vyrobena z pravé kůže - usně nejlépe se hodí balzám s obsahem včelího vosku, který nanesete na koženou kabelku hladkou stranou houbičky na nádobí. Po ošetření se na kabelce vytvoří tenký film, který dokáže kůži účinně chránit před vlhkostí či nečistotami. Tento účinek má ale jenom dočasný efekt, tudíž je zapotřebí tento proces pravidelně opakovat. Pokud patří vaše kabelka mezi oblíbené kousky a nosíte jí často, vyplatí se ošetřovat třeba i jednou do měsíce.

Přírodní materiál s dlouhou životností