Nákupní košík

Přejít k pokladně

Ruční umělecké zdobení kůže

Spojili jsme kvalitu našich kožených výrobků s uměním pana Daniela Bernarda, který se zabývá zdobením kůže, a tak Vám přinášíme možnost vlastnit opravdu unikátní kožený výrobek. Nabídku těchto originálních kousků se snažíme neustále rozšiřovat, takže můžete v brzké době očekávat další zdobené novinky.

Daniel Bernard

Daniel Bernard

Náš mistr v oboru zdobení kůže. V kůži našel zalíbení během trampských časů, kdy vyráběl a následně zdobil různé kožené doplňky pro trampování. Od té doby zdokonalil své techniky zdobení kůže a nabral mnoho zkušeností v tomto oboru. V minulosti vedl také různé kurzy a kroužky zdobení kůže. Dnes zdobí také kožené výrobky našeho Brašnářství Tatiana.

Prohlédnout nabídku

Jak zdobíme kůži

Na začátku je kus kvalitní kůže a návrh motivu v hlavě pana Bernarda. Pak přijdou na řadu různé speciální malé nástroje - dlátka, razničky, nože, kostí a jiné. Pomocí těchto nástrojů a mnoha let praxe ověřených zdobících technik pan Bernard pečlivě a pracně vyřezává, vysekává a vytepává do kůže originální motivy, které pak zdobí klapny a jiné části Vašich kožených výrobků.

Zdobení kůže

Pro zdobeni používáme pouze tu nejkvalitnější přírodní hovězí kůži - useň. Zdobením kůže jsou na povrchu kůže tepané různé malé nerovnosti, které pak tvoří výsledný motiv. Po vytepání požadovaného motivu, se díky speciálním barvám zvýrazní kontury vyzdobeného obrazce, případně se obrazec dobarví a zdobený povrch kůže se ošetří pomocí speciálních vosků na kůži. Vyzdobený povrch kůže nošením časem trochu ztmavne a získá tak přirozený kožený vzhled (patinu). Takto ozdobený povrch kůže se krom vysoké umělecké hodnoty vyznačuje také vysokou kvalitativní hodnotou.

Patina kůže

Na obrázku je vlevo čerstvě vyzdobená kabelka, napravo pak ta samá kabelka po třech měsících běžného nošení.

Nikdy nevyrobíme dva navlas stejné výrobky

Zdobení kůže je ruční umělecká disciplína a nikdy se nám nepovede vytvořit dva úplně totožné kožené výrobky. Každá kresba je jedinečná a výsledný kožený výrobek se většinou v některých detailech velice mírně liší od ostatních výrobků stejného druhu. Při zakoupení našeho zdobeného koženého výrobku tak máte jistotu, že výsledek bude vždy originál a že budete nosit koženou brašnu, kabelku, či kapsu takovou, jakou nemá nikdo jiný na světě.

Všechny zdobené kožené výrobky, které aktuálně nabízíme si můžete prohlédnout zde v kategorii Zdobená kůže. Spolu s panem Bernardem věříme, že se Vám naše výrobky zalíbí, a že si zde vyberete z množství motivů, které průběžně doplňujeme o další novinky.

Historie zdobení kůže

Zdobení kůže tepáním má staletou historii. Toto umění vzniklo pravděpodobně v Asii. Zde se lidé zdokonalovali hlavně v zdobení různých rostlinných motivů (akantů), protože jejich víra jim zakazovala zobrazovat živé bytosti - lidi a zvířata. My ho však spíše známe z dalekého západu a z westernových filmů, ve kterých můžeme vidět mnoho ozdobně tepaných kožených rekvizit od kožených bot, kožených klobouků, kožených vest přes různá kožená pouzdra na pistole, kožené opasky, kožené brašny až po kožená sedla, kožené uzdy pro koně a mnohé jiné zdobené kožené výrobky. Na daleký západ se toto umění rozšířilo s honáky dobytka z Mexika, kam "připlulo" z Asie, přes severní Afriku a Španělsko. Toto umění se rozšířilo také v Evropě, kde si ho přebrali kmeny Keltů, kteří kůži zdobili specifickými keltskými motivy.

Dnes je toto umění rozšířené po celém světě a zde v Česku pro nás tyto unikátní zdobené motivy připravuje odborník v tomto oboru, pan Daniel Bernard, který se technikou zdobení kůže zabývá již mnoho let. Zdobené kožené výrobky jsou oblíbené u mnoha skupin lidí jako myslivci, motrkáři, steampunkeři, bikeři, ale i u mnoha jiných lidí, kteří chtějí vlastnit nějaký výjimečný kožený kousek.